سایت
جشنواره ملی و فرهنگی رنگها و نیرنگها

جمعه، 8 بهمن 1400 Friday, 28 January 2022 ساعت ×

معرفی جشنواره رنگها و نیرنگها

جشنواره ملی  فرهنگی و هنری  « رنگها و نیرنگها »

اهميت کار فرهنگي در آن است که بايد هوشمندانه ، گزيده شده و داراي انتظام باشد.

مقام معظم رهبري مدظله العالی

استکبار جهانی و نظام ظلمانیِ سلطه‌طلب به خوبی دریافته است تنها راه مبارزه با نظام‌ اسلامی‌‌ همان مبارزه فرهنگی و اتخاذ راهبرد فرهنگی است. از این رو با ایجاد تردیدهای فرهنگی و با همه ابزارها می‌کوشند تا معنویت و باورهای دینی مردم مسلمان را در معرض آماج حملات خود قرار دهند. در این راهبرد شیطانی هدف اصلی تهاجم دشمن، اسلام و باورهای دینی و معنویت آسمانی است. دشمنان به خوبی دریافته‌اند که غنای فرهنگی و معنوی تنها در اسلام ناب محمدی (ص) است که می‌تواند مژده سعادتمندی و رستگاری را به بشریت بدهد و دشمنان بشریت را به وادی ناامیدی بکشاند. از این رو از راه‌های گوناگون به مقابله با معنویت اسلامی برخواسته‌اند،  از محورهای مهم اهداف فرقه‌های نوظهور، اسلام ستیزی و مقابله با نظام اسلامی است. دعوت به اباحه‌گری و بی‌بندوباری، مخالفت با جایگاه انبیا و برگزیدگان الهی و اهانت به آموزه‌های دینی، تنها بخشی از عملکرد این فرقه‌هاست.

موضوع فرق انحرافی و عرفانهای کاذب يكي از توطئه های استکبار جهانی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران فعالیت خود را هدفمند و علیه نظام اسلامی آغاز نموده است و در پی گمراه نمودن نسل جوان در کشور می باشد. در این راستا با انجام فعالیتهای فرهنگی و تبلیغی  ، انتشار کتب و فعال نمودن سایتهای مختلف ، حجم فعالیت خود را هر روز در جهت اهداف تعیین شده بیشتر می نماید .

هر چند مدت حیات این عرفانها محدود است ، لکن تاثیرات مخرب آن در جامعه ماندگار بوده و اندیشه ها و تفکرات جذب شدگان را تحت تاثیر خود در می آورد .

 

به همین منظور اولین جشنواره ملی فرهنگی ، هنری ، علمی و ادبی با عنوان "رنگها و نیرنگها " در بهمن ماه سال جاری و با هدف مقابله فرهنگی با فرق ضاله و عرفان های کاذب توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان ، تشکل مردم نهاد نگاه ، حوزه علمیه استان سمنان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ، صداوسیمای مرکز سمنان ، سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری سمنان، با رویکرد نقد و عملیات روانی علیه فرق انحرافی و عرفانهای کاذب و برپایی کلاسهای مجازی در موضوع فرق و ادیان شامل ( بهائیت ، مسیحیت صهیونیستی ، انجمن حجتیه ، عرفانهای کاذب ، تصوف و ... ) برگزار می گردد.

ضرورت مقابله فرهنگی با این فرقه ها و عرفان های کاذب در کشور یکی از اهداف مهم این جشنواره فرهنگی و هنری می باشد که می تواند سبب آشنایی بیش از پیش مردم با ماهیت و اهداف پلید این فرقه های  شوم شود .

اهداف :

»» تبیین اسلام ناب محمدی (ص)در مقابل اسلام متحجّر و سکولار .

»» معرفی اسلام به عنوان دین جامع در تمام ابعاد زندگی بشر .

»» نقد علمی فرق انحرافی با زبان ادبی و هنری .

»» ایجاد تفکر و مشغول سازی فرقه ها .

»» عملیات روانی علیه فرقه ها و مستندسازی خاطرات و فرهنگ شفاهی .

»» تدوین کتاب های صوتی در حوزه فرق و ادیان .

»» تعظیم و پاسداشت بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

»» نمایان ساختن چهره حقیقی فرقه های ضاله و مقدس نماها .

»» خنثی سازی تهاجم فرهنگی غرب علیه اسلام ناب محمدی با تمسّک به مذهب تشیّع .

»» مقابله با ترویج تفکر دینداران عافیت طلب در نفی سیاست از دین .

»» تبیین جلوه ی سیاسی و انقلابی اسلام .

»» تولید و نشر آثار فرهنگی هنری با موضوعات و اهداف مدنظر